Първият ден от октомври ще ни зарадва с топло време и почти летни температури, сочи прогнозата на НИМХ. Минималните температури ще бъдат между 12° и 17°, в София - около 12°.
В съботния ден ще има разкъсана средна и висока облачност. Привечер и през нощта срещу неделя в Западна и в Централна България ще има краткотрайни валежи от дъжд, на отделни места - временно интензивни и значителни по количество, придружени с гръмотевични бури.
Ще бъде топло с максимални температури между 27° и 32°, в София - около 28°. Над Черноморието ще преобладава слънчево време. Привечер облачността ще се увеличи и през нощта срещу неделя ще превали. Максимални температури ще са между 23° и 28°. Температурата на морската вода е между 15° и 20°.
Над планините ще има разкъсана средна и висока облачност. Следобед и през нощта срещу неделя в масивите от Западна България ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. На отделни места валежите ще са временно интензивни и значителни по количество. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 18°, на 2000 метра - около 13°, пише dnes.bg.
През следващите дни температурите ще се понижават и в понеделник минималните ще са между 9° и 14°, а максималните - между 18° и 23°.
Ще има променлива, често значителна облачност. В неделя преди обяд на места в Източна България, а в понеделник - главно в западните и планинските райони, ще има и предимно слаби валежи.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Куче влиза на Даунинг Стрийт 10, котаракът Лари ще бере ядове
Fibank запазва без такса blink P2P преводите по мобилен номер до края на 2026 г.
Министърът на отбраната: Няма нужда батарея "Пейтриът" да пази България
Как жегата увеличава риска от обезводняване и бъбречно увреждане при прием на някои лекарства?
Кои са полезните мазнини и защо не трябва да ги избягваме?
Защо някои деца задържат дъха си при плач?
Съдови хирурзи спасиха мъж с прерязана след битов инцидент артерия в Бургас. Какво е важно да знаем при подобни инциденти?
Защо SpaceX отмени второ изстрелване в последния момент
Птиците не летят само в търсене на храна: Ето какво изненада учените
Популярни туристически дестинации, които скоро може да се окажат под вода
Кърлежите могат да оцеляват при студ до -30°C
Един билет за всичко - добра идея, но кога ще се случи
Как седеметажен строеж в „Баба Алино“ се оказа триетажна сграда в кадастъра?
Предвиждат задачи по история и философия в НВО по БЕЛ след 10. клас
3 ранени при удар по газов танкер, пътуващ към Украйна, в Черно море
По-ниските разходи за персонал и оперативна дейност подкрепиха печалбата на Lindt
Samsung привлича експерт по роботика от Hyundai Motor
Омбудсманът поиска НАП да провери увеличените цени за услугата „дялово разпределение“
Julius Baer записа рекордна печалба за полугодието